Nasze lekcje

Nasza oferta dla dzieci i dorosłych

Surf Lessons for All

Nauka tenisa ziemnego. Treningi.

Szkoła tenisa ziemnego Wimbledon prowadzi profesjonalne treningi na wszystkich poziomach zaawansowania – od podstaw do grania na poziomie zawodowym. Szkolimy zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Zajęcia prowadzimy w różnych miastach, w bliższych i dalszych okolicach Poznania – to klienci wybierają dogodną dla siebie lokalizację i godziny treningu. Lekcji udzielamy między innymi w takich miejscowościach jak Poznań, Szamotuły, Wronki, Połajewo, Obrzycko, Pniewy, Duszniki, Chełmno, Gaj Mały, Kwilcz oraz Międzychód. Nasza szkoła liczy obecnie około 120 osób. Jesteśmy elastyczni i mobilni, a naszą myślą przewodnią jest indywidualne podejście do każdego klienta. Udzielamy lekcji gry w tenisa zarówno na krytych kortach tenisowych, ale także w szkołach i na salach gimnastycznych. W szkole tenisowej Wimbledon to klient jest najważniejszy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły i zachęcamy do nauki tenisa w okolicach Poznania.

Nauka gry dla dzieci

Podpoznańska szkółka tenisowa Wimbledon oferuje naukę gry w tenisa ziemnego dla dzieci od lat 5. Nasze zajęcia prowadzi wykwalifikowana i doświadczona kadra z licencjami instruktora. Nauczamy według programu Polskiego Związku Tenisowego „Tenis 10”, który jest skierowany do szkolenia dzieci. Program ten polega na dostosowaniu metod nauczania oraz używanego sprzętu tenisowego do wieku dziecka i jego umiejętności.

Pierwszy etap – niebieski. Najmłodsi adepci gry w tenisa, w kategorii wiekowej 5-6 lat uczestniczą w zajęciach, które w formie zabawy uczą podstaw technicznych, takich jak wyczucie piłki i trafianie w piłkę. Dzieci są oswajane z rakietą i piłką. Na tym etapie, z uwagi na bezpieczeństwo dzieci stosujemy gąbczaste piłki i rakietki o długości 43-48 cm.

Drugi etap – czerwony. Kolejna grupa wiekowa to dzieci w wieku 7-8 lat. Nasze zajęcia skierowane do tej grupy wiekowej skupiają się na rozwoju ogólnej sprawności ruchowej dziecka, a także na nauce kolejnych umiejętności taktycznych i nauce prawidłowo wykonywanych chwytów. Dzieci w tej kategorii wiekowej używają rakietek o długości 43-48 cm, natomiast piłki, którymi grają nie są już gąbczaste, ale nadal bardzo bezpieczne, ponieważ są o wiele wolniejsze od standardowych piłek (około 75% wolniejsze).

Trzeci etap – pomarańczowy. Trzecią kategorią wiekową w nauce dzieci według programu „Tenis 10” są dzieci w wieku lat 9. Treningi skierowane dla tej grupy polegają głównie na rozwoju umiejętności technicznych. Dzieci uczą się i doskonalą podstawowe techniki gry w tenisa ziemnego takie jak na przykład serwis, return czy akcje z dojściem do siatki. Stosowane rakiety mają długość 53-63cm, gramy piłkami wolniejszymi o 50% w porównaniu do piłek standardowych.

Czwarty etap – zielony. Grupa wiekowa dzieci w wieku 10 lat stanowi czwartą kategorię w nauczaniu gry w tenisa według programu „Tenis 10”. Na tym etapie szkolimy nabyte wcześniej umiejętności techniczne, pracujemy nad precyzją i siłą uderzenia. Używane piłki są wolniejsze o 25% od piłek standardowych, natomiast wymiar rakiet to długość do 66 cm.

Piąty etap – żółty. Ostatnią grupą są dzieci i młodzież powyżej 10 roku życia. Nauka odbywa się w formie treningu na pełnowymiarowym korcie z normalnymi piłkami. Szkolimy nabyte umiejętności i pracujemy nad ogólnym stylem gry.

Program „Tenis 10” pozwala wprowadzać dziecko w świat tenisa powoli, krok po kroku. Pozwala na obycie się z piłką, rakietą i zwiększaną, z każdym kolejnym etapem, wielkością kortu. Stopniowo zwiększa się również dawkę wysiłku fizycznego, który jest zawsze dostosowany do wieku i możliwości dziecka. Dodatkowo, program ten, poza umiejętnościami technicznymi, pozwala również na poprawę ogólnej sprawności fizycznej dziecka oraz na rozwój koordynacji ruchowej.

Dzieci zajęcia grupowe

45 min.
Czas trwania lekcji
<4 osób
Lekcje w grupach

Dzieci zajęcia indywidualne

45 min.
Czas trwania lekcji.
1 osóba
Lekcje indywidualnie z trenerem

Nauka dorosłych

Szkoła tenisowa Wimbledon prowadzi naukę gry w tenisa dla dorosłych w każdym wieku i na każdym stopniu zaawansowania. Zajęcia odbywają się w wielu miastach, w Poznaniu i jego okolicach. Proponujemy zajęcia indywidualne oraz grupowe. Treningi indywidualne charakteryzują się bardzo dużą intensywnością i wysoką efektywnością nauki. Podczas zajęć indywidualnych trener skupia cała swoją uwagę na jednym zawodniku, dzięki czemu możliwe jest wyeliminowanie większej ilości błędów. Zajęcia grupowe to nauka i szlifowanie już zdobytych umiejętności poprzez grę z innymi zawodnikami. Grupy są dobierane pod względem stopnia zaawansowania. Jest to ciekawa forma spędzenia czasu, nawiązania tenisowych znajomości oraz sprawdzenie siebie w grze z przeciwnikiem.

Organizujemy także treningi rodzinne, które pozwalają na aktywne spędzenie czasu, poprawę kondycji i ogólnej sprawności ruchowej, a to wszystko w formie dobrej, rodzinnej zabawy.

Szkoła tenisowa Wimbledon w okolicach Poznania zachęca do uczestnictwa w zajęciach osoby dorosłe w każdym wieku i na każdym stopniu zaawansowania. Skupiamy się zarówno na nauce od podstaw umiejętności technicznych i taktycznych, a także w późniejszych etapach pracujemy nad stylem gry, szkolimy technikę oraz skupiamy się na sile, szybkości i precyzji. Uczestnicy zajęć mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas ogólnopolskich turniejów oraz podczas rozgrywek organizowanych przez naszą szkółkę tenisową w okolicach Poznania.

Lekcje dla dorosłych grupowe

60 min.
Czas trwania lekcji
<1 Osoba
Lekcje w grupach

Lekcje dla dorosłych indywidualne

60 min.
Czas trwania lekcji
<1 Osoba
Lekcje indywidualnie z trenerem

© 2020 SZKOŁA TENISA ZIEMNEGO WIMBLEDON. Powered by SMART BUSINESS